top of page
  • תמונת הסופר/תDj Fredi

איך בוחרים תקליטן / די ג'יי לחתונה?


איך בוחרים תקליטן / די ג'יי לחתונה?

*****

זוגות יקרים...קחו לכם דקה לקרוא כמה כללי ברזל שכתבתי עבורכם רגע לפני בחירת הדי ג'י שלכם לחתונה. דקה אחת ששווה הרבה מאוד אחר-כך. מזל טוב!

***

הגעתם לשלב שבו צריך לבחור מי ינצח על המוזיקה באירוע שלכם? איך עושים את זה כשהשוק מלא בכל כך הרבה תקליטנים / די ג'יי ? או מצוין בדיוק בשבילכם המאמר הבא.

***

כולנו מודעים לחשיבות המוזיקה באירוע, עד כמה יכולה מחד "יציאה" אחת נכונה להדליק את האווירה ומאידך טעות, "לגמור" את האירוע! אז איך יודעים מה לנגן ומתי ואיך גורמים לקהל להרגיש בכל רגע שהוא במסיבה אמיתית בלי עליות וירידות חדות וחיתוכים חדים במעברים בין הסגנונות?

כשאתם בדרך לבחירת ה תקליטן / די ג'יי שלכם לאירוע, כדאי מאוד שתשימו לב לפרטים הקטנים. השוק מוצף היום באלפי תקליטנים , כל ילד חולם היום לנגן במועדון או בחתונה, קונה את המכשור המינמלי הרצוי ויוצא לדרך. אבל האם זה אומר שכולם נשמעים / נראים אותו הדבר? לחלוטין לא!

תקליטן לחתונה / די ג'יי יש תפקיד עיקרי ביותר בהפיכת האירוע שלכם מ"עוד אירוע" לכזה שיזכרו... לכן כל כך חשוב, לבחור לעמדת התקליטן / די ג'יי אדם שמכיר את עולם האירועים שנים, ש"שוחה" היטב בכל הסגנונות המוסיקלים, שמבין וחי את המוזיקה ושאוהב, אבל באמת אוהב, את מה שהוא עושה.

אלו דברים שאותם כבר "תלמדו" עוד מפגישת ההיכרות עם התקליטן / די ג'יי שלכם, האם הוא בא רק למכור לכם עוד אירוע, או שהוא באמת מבין את השליחות שלו לשמח לכם את כל האורחים ולא רק את מקצתם. האם הוא מבין מה עומד על הכתפיים שלו באותו הערב או שהוא עסוק ב"לפנק" אתכם באטרקציות וגימיקים מיותרים לעיתים, רק כדי להראות לכם שהחבילה שלו היא הכי משתלמת.

זכרו, תקליטן / די ג'יי תפקידו לנגן מוסיקה , לייצר מסיבה ולשמור על הקהל עד השעות המאוחרות...

***

רוצים לראות אירוע? העדיפות הראשונה היא כבר בפגישה לבדוק אם ה תקליטן / די ג'יי זיהה את הכיוון שלכם והראה לכם אירועים דומים בזמן הפגישה. לא קליפים, אירועים אמיתים. אהבתם ? זה כבר אמור לספק אתכם. להגיע לאירוע זה לא תמיד הדבר הנכון לעשות, לכל זוג יש את כיוונו המוסיקלי שלו עדיף לנסות ולהבין מהפגישה האם זה התקליטן / די ג'יי המתאים לכם. מצד שני תקליטן שלא מזמין אותכם לאירוע או שהזמין לאירוע בתאריך רחוק , אמור להחשיד מהסיבה שאולי הוא לא מבוקש מספיק , תקליטן טוב אמור לעבוד שלוש פעמים ומעלה בשבוע ולא אמור ל"פחד" להזמין זוגות לראות אותו באירוע.

***

ומה לגבי המחיר?

ישנם הבדלים במחירים בין "עונת החתונות" חודשים מאי-נובמבר לבין חודשי החורף, אצל רוב הספקים תקבלו לעיתים הנחות משמעותיות בתאריכי החורף. כשמדובר באירועים בימי חמישי, קחו בחשבון, כולם אבל כולם רוצים לחגוג / להתחתן ביום הזה, לכן גם המחיר יכול להיות לעיתים יקר יותר. לכל עסק בתחום האירועים יש מיתוג וביקוש שונה, כמו בכל שוק , הביקוש וההצע משתנים על פי אמות מידה שונות. תקליטן / די ג'יי מומלץ , מוכר וידוע יעלה יותר מכאלו שרק התחילו את דרכם. היתרון ברור, על נסיון ושם טוב משלמים אמנם מעט יותר אבל היי... כמה תשלמו בשבול לקנות שקט נפשי ובטחון ביום החשוב בחייכם ?

***

אז איך נזהרים ?

- הציעו לכם תקליטן לאירוע / די ג'יי ב"מתנה" בעסקת חבילה? בדקו היטב את השם, במי מדובר , האם זו חברת תקליטנים / די ג'יי? ואם כן מי מהם מגיע לאירוע שלכם? במקרים מסוימים מאחר ומדובר ב"עסקת חבילה" ישלח אליכם התקליטן הזמין והפנוי לאותה החברה באותו הערב, כשהטובים בחברה כבר ישלחו לאירועים שהן לא בעסקאות מהסוג הזה כדי למנף את ההכנסה הכלכלית. בנוסף תקליטן שעובד בשיתוף עם אולם כפוף לחוקים ולתנאים של האולם וכמובן יסיים אירוע בשעה שבעל האולם \ מנהל אירוע יחליטו , והכי חשוב מעביר לאולם תשלום על מנת שימליצו עליו ובעצם אתם אלו שמשלמים את זה בצורה עקיפה , תפנו ישר לתקליטן לא דרך האולם זה יחסוך לכם לפחות 1,000 ש"ח ויותר , ראו הוזהרתם.

***

והכי חשוב, לכו עם ההרגשה, הכימיה והחיבור עם האדם שמאחורי ה"מותג". בסופו של דבר חתונה זה לילה של חיבור בין אנשים. לכן חשוב שיהיה שם אדם שהתחברתם אליו אישית מאחורי העמדה שמכתיבה את אווירת האירוע.

שיהיה המון מזל טוב.

25 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page